Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.


Pandora Šperky Hodinky
prihlásenie

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

 

1. Čo znamená PVD?

Žltá/ Ružová / Hnedá oceľ je dosiahnutá pomocou procesu nazývaného PVD povrchová úprava (Physical Vapur Deposition Coating – Fyzické plynové nanášanie náteru). Tento proces je vykonávaný nabitím šperku negatívnymi iónmi, následne je vo vákuovom prostredí vystavený plynu alebo vyparovaniu, ktoré obsahuje pozitívne ióny farby. PVD zafarbí oceľ prostredníctvom filmu. Tento proces nielen zabezpečuje dekoratívne zakončenie ale aj ochranu šperku. Je tiež niekoľko násobne lepšie ako metóda elektrolytické nanášanie alebo Iónové nanášanie, tým že farba nevybledne a je viac odolná voči poškriabaniu a nárazom.

2. Čo je to kataforéza?

Tento proces vytvára vďaka pohybu oceli v kúpeli priesvitnej vodou riedenej farby pod vplyvom elektrickej energie nadobudnúť ochranný filter, ktorý ochraňuje šperk. V prípade kovov ako je bronz alebo oceľ, výsledkom je transparentný film, ktorý zabezpečuje ochranu proti iným látkam, ktoré ho môžu poškodiť. Všetky šperky ZOPPINI z kolekcie BRONZ sú povrchovo upravené touto metódou aby si dlhšie udržali svoju žiarivú farebnosť.

3. Čo je to úprava Ródiom?

Ródium je chemický element. Vzácny strieborno-biely tvrdý prevodový kov a patri do skupiny platiny. Ródium sa nachádza v platinových rudách a používa sa v zliatinách s platinou a ako katalyzátor. Povrchová úprava na šperkoch ródiom sa robí elektrolytickým pokovovaním, aby sa zabezpečila ochranu pred poškrabaním, mastnotou, a aby dodala biely odtieň a reflexný povrch. Všetky šperky Zoppini z kolekcie SILVER sú upravené touto úpravou aby bola zabezpečená dlhodobá stálosť striebra proti vonkajším vplyvom.